Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Obytná zóna, osadenie dopravnej značky v ulici Suchá

vernar


 

Aktuálne udalosti

Obytná zóna, osadenie dopravnej značky v ulici Suchá Vytlačiť
 

V máji tohto roku, bola z dôvodu bezpečnosti hrajúcich sa detí a ich pohybu po ceste s poukázaním na vybudovanie detského ihriska, ktoré je umiestnené pri vstupe do ulici Suchá osadená dopravná značka Obytná zóna IP 28 a Koniec obytnej zóny IP 28b. Cieľom tohto označenia bolo zvýšenie bezpečnosti chodcov, cyklistov a hrajúcich sa detí. Dopravné značenie bolo osadené po predchádzajúcom odsúhlasení dopravným inšpektorátom v Poprade. 
     V súvislosti s tým, bolo zistené, že mnoho vodičov a chodcov nepozná v skutočnosti význam tohto značenia, preto dávame širokej verejnosti do pozornosti jej paragrafové znenie v zmysle zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke. 
     Z uvedeného znenia (§ 59) vyplýva, že v obytnej zóne smie vodič jazdiť rýchlosťou najviac 20 km/h, pričom státie vozidiel, teda parkovanie je zakázané, ak dopravnou značkou nie je určené inak. 
     Preto žiadame všetkých, nielen účastníkov cestnej premávky o dodržiavanie zákona, u vodičov o dodržiavanie povolenej rýchlosti teda 20 km/h, a u obyvateľov ulici Suchá, aby obmedzili parkovanie na ulici pred svojimi rodinnými domami.

Obytná zóna


 
 

Vernárske folklórne slávnosti - 12. ročník, 15.6.2019, autor: V. Alexa, Š. Majerčák, Š. Németh

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-4 z 50

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

Lyžiarske stredisko
Vernár - Studničky

HOTEL STUDNIČKY***
Tešíme sa na Vás!
No signal, no stress :)

webygroup
ÚvodÚvodná stránka