Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Poľovnícke združenie JAVOR

Poľovnícke združenie JAVOR Vernár

Poľovnícke združenie JAVOR Vernár začalo písať svoju históriu založením v roku 1996  po rozpade Poľovníckeho združenia Vagónka Poprad. Svoju činnosť vyvíja v uznanom revíri  Hranovnicke Pleso  o výmere  3 769  ha.  Revír sa nachádza v prekrásnom  lesnom prostredí,   jedinečnej prírody na rozhraní dvoch národných parkov - NP  Slovenský  raj  a NP  Nízke Tatry. 

Z poľovníckeho hľadiska,  podľa rajonizácie,  patrí  do poľovnej  oblasti  Nízke Tatry – Sever  II.  podoblasť Vikartovce. V súčasnosti ma Poľovnícke združenie 15 členov. V poľovnom revíri žije všetka úžitková zver - jelenia, srnčia a diviačia. Okrem bežnej škodnej zvery - líška a kuna, majú v revíri domovské právo vzácne šelmy - vlk, rys, medveď a mnoho druhov pernatej zvery, z ktorých treba spomenúť vzácne kurovité - hlucháň a tetrov. Revír je hniezdiskom orla skalného.

Život Poľovníckeho združenia JAVOR Vernár nie je iba v tom, že sa ako poľovníci chcú pochváliť vzácnymi trofejami, ale ich práca spočíva predovšetkým v ochrane unikátnych hodnôt a ochrane prírody pre nasledujúce generácie.


 

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

Lyžiarske stredisko
Vernár - Studničky

HOTEL STUDNIČKY***
Tešíme sa na Vás!
No signal, no stress :)

webygroup
ÚvodÚvodná stránka