Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Turistika

Turistické chodníky

Občianske združenie vernárskych aktivít - OZVA je združením, ktoré sa venuje podpore cestovného ruchu v okolí obce Vernár. Po konzultáciách s predstaviteľmi Správy národného parku Slovenský raj, OZVA pripravila 6 turistických chodníkov naučného charakteru.

Prvým zo zrealizovaným turistických chodníkov pod vedením Občianskeho združenia vernárskych aktivít - OZVA  je  "Náučný chodník Slovenský raj - Nízke Tatry". Pri tomto turistickom chodníku išlo o prekategorizovanie pôvodného turistického chodníka na náučný chodník a doplnenie informačných panelov, vytvorenie oddychovej zóny, sprechodnenie a očistenie chodníka.

Priebeh trasy: Vernár - Predná hoľa - Smrečinské sedlo - Tri studne - Kráľová hoľa

Uvedený náučný chodník prechádza územím dvoch národných parkov, a návštevníkovi tak ponúka zaujímavú prechodovú trasu zo Slovenského raja na územie Nízkych Tatier, alebo opačne.
Dĺžka celej trasy sa pohybuje okolo 13 km ,čas potrebný na jej zdolanie je približne 5 hodín, pričom návštevník prekoná prevýšenie 1168 m.

 


 

Mapa náučného chodníka s vyznačením umiestnenia informačných panelov a ich názvov

Mapa náučného chodníka Slovenský raj - Nízke Tatry


Autor: OZVA


 

dnes je: 13.10.2019

meniny má: Koloman

podrobný kalendár

Lyžiarske stredisko
Vernár - Studničky

HOTEL STUDNIČKY***
Tešíme sa na Vás!
No signal, no stress :)

webygroup
ÚvodÚvodná stránka